مشهورترین فستیوال های آمریکا

مشهورترین فستیوال های آمریکا

جشنواره Burning man

برنینگ من یا مرد سوزان نام جشنواره ای است که همه ساله به مدت یک هفته در بیابان های «بلک راک» در ایالت نوادای کشور ایالات متحده آمریکا بر‌گزار می‌شود. همه ساله در ماه آگوست، بیش از 65000 آمریکایی، مخصوصا شهروندان عاشق موسیقی و هنر، به این مکان سفر می کنند تا در این فستیوال بزرگ شرکت کنند و از اجرای موسیقی ها، نمایش لباس های عجیب و غریب و آتش بازی لذت ببرند.

جشنواره کوچیلا

فستیوال بزرگ کوچیلا در ایندو کالیفرنیا یک جشنواره بزرگ موسیقی است. این فستیوال همه ساله به مدت 3 روز، از صبح تا نیمه های شب در شهر کالیفرنیای ایالات متحده برگزار می شود.

کارناوال بزرگ لاس و گاس و نوادا

این یک کارناوال موسیقی است و هر سال به مدت 3 روز در دو شهر لاس وگاس و نوادا برگزار می شود. در این کارناوال بیش از 500 دی جی مشهور جهان شرکت می کنند.

نمایش دهکده ی هالووین

هیچ داستانی درباره ی فستیوال های پاییزی، بدون اشاره به هالووین کامل نمی شود. نمایش دهکده ی هالووین شهر نیویورک در سال 1974 و توسط فردی به نام ” رالف لی، Ralph Lee “،برای اولین بار برگزار شد. او یکی از عروسک گردانان محلی بود که بیشتر تمرکزش را بر روی کار های غیر سنتی گذاشته بود. هر سال در زمان هالووین، هر اتفاقی ممکن است در خیابان های دهکده ی گرینویچ منهتن رخ دهد، جایی که پر است از ماسک های پر زرق و برق و شو های لباسی که در تنها اجتماع شبانه و بزرگ ترین برنامه ی عروسک گردانی و خیمه شب بازی آمریکا، به نمایش گذاشته می شوند. افراد زیادی که لباس های عجیب و غریبی مانند لباس جادوگر و غول و جن می پوشند در سراسر این برنامه وجود دارند، البته همیشه پوشش های حتی عجیب تر از این ها نیز دیده می شوند.